07:30 Beach Pro Tour, Xiamen
07:30 Russian Championship, Yekaterinburg
08:00 Boeun Sangmu (W) - Hwacheon KSPO (W)
08:00 WTT Youth Contender Spa
08:15 Remy Bertola - Chak Lam Coleman Wong
08:30 Arthur Fery - Mark Lajal
08:30 Wellington Saints - Bay Hawks
08:30 WTT Youth Contender Metz
09:00 Argentina U16 - Colombia U16
09:10 Vitaliy Sachko - Jaime Faria
09:30 Kazakhstan U20 - Belarus U20
09:30 Para European Championships, Madeira
09:30 Shymkent - Turan
09:40 Hidalgo / Rodriguez - Margaroli / Vega Hernandez
09:40 Marcello Serafini - Jesper De Jong
09:45 Alejandro-Moro Canas - Ryan Nijboer
10:00 Ekibastuz - Aktobe U-21
10:00 Tristan Schoolkate - Alex Bolt
10:00 2024 World Championships
10:00 Yenisei (W) - Sparta and K (W)
10:10 Alejandro Tabilo - Flavio Cobolli
10:10 ATP. Madrid
10:10 Pedro Cachin - Sebastian Ofner
10:10 Tomas Machac - Emil Ruusuvuori
10:10 Yoshihito Nishioka - Felix Auger-Aliassime
10:10 Andreozzi / Reyes Varela - Zelenay / Jermar
10:10 Echargui / Bellucci - Shimizu / Trotter
10:10 Vitaliy Sachko - Jaime Faria
10:10 Donna Vekic (W) - Maria Sakkari (W)
10:10 Madison Keys (W) - Irina-Camelia Begu (W)
10:10 Sara Sorribes Tormo (W) - Elina Svitolina (W)
10:10 Victoria Azarenka (W) - Tatjana Maria (W)
10:10 WTA. Madrid
10:30 GWS Giants - Brisbane Lions
10:30 France U16 (W) - Slovakia Blue U16 (W)
10:30 LNZ Cherkasy U-19 - Shakhtar Donetsk U-19
10:50 Storm - Rabbitohs
11:00 Romania U16 - Poland U16
11:00 Kavkasia - TSU
11:00 Changnyeong (W) - Seoul (W)
11:00 Gyeongju KHNP (W) - Incheon Red Angels (W)
11:00 Sejong Sportstoto (W) - Suwon UDC (W)
11:00 Georgia - Turkey
11:15 Vilius Gaubas - Matteo Martineau
11:30 Escoffier / Bertola - Saville / Tu
11:30 Yunchaokete / Zeng - Ji-sung / Niklas-Salminen
11:30 Israel - Croatia
11:35 Max Purcell - Marcos Giron
11:35 Richard Gasquet - Lorenzo Sonego
11:35 Emiliana Arango (W) - Dayana Yastremska (W)
11:40 Balaji / Begemann - Mansouri / Johnson
11:45 Enrico Dalla Valle - Tseng Chun-hsin
11:50 Czech Republic U15 (W) - Germany U16 (W)
12:00 Caspiy - Ulytau
12:00 Khan-Tengri - Kairat-Zhastar
12:00 South African Open
12:00 Rusichi - Lokomotiv Kuban 2
12:00 Nadia Podoroska (W) - Emma Navarro (W)
12:05 Austria U16 (W) - Hungary U16 (W)
12:05 Slovakia White U16 (W) - Poland U16 (W)
12:15 Christopher O`Connell - Matteo Arnaldi
12:15 Dusan Lajovic - Thiago Monteiro
12:15 Ireland U16 - Portugal U16
12:30 Araz Saatli - Karvan
12:30 Tour of Turkey
12:30 Jelena Ostapenko (W) - Jessica Bouzas Maneiro (W)
12:30 Naomi Osaka (W) - Ludmilla Samsonova (W)
12:35 Zhejiang Lions - Guangdong Southern Tigers
12:45 Cash / Galloway - Rottoli / Vincent Ruggeri
12:45 Manuel Guinard - Enzo Couacaud
13:00 NY Mets - Philadelphia
13:00 Imisli - Zaqatala
13:00 Qaradag - MOIK
13:00 Demoliner / Goransson - Pellegrino / Eysseric
13:00 MODUS Super Series
13:00 Azerbaijan U16 - Uzbekistan U16
13:00 Spain U18 - Switzerland U18
13:00 Zurich Classic of New Orleans
13:00 Beach Pro Tour, Xiamen
13:00 2024 World Championships
13:00 Sukhumi - Mega
13:00 Panathinaikos (W) - Olympiacos (W)
13:05 Daniel Elahi Galan - Roberto Bautista Agut
13:05 Vondrousova (W) / Boulter (W) - Hozumi (W) / Ninomiya (W)
13:10 Routliffe (W) / Krueger (W) - Kenin (W) / Mattek-Sands (W)
13:15 Yannick Hanfmann - Jakub Mensik
13:15 Zhizhen Zhang - Miomir Kecmanovic
13:15 Rikl / Sachko - Rocha / Faria
13:15 Alexandra Eala (W) - Sorana Cirstea (W)
13:15 Beatriz Haddad Maia (W) - Sara Errani (W)
13:15 Cori Gauff (W) - Arantxa Rus (W)
13:30 Damir Dzumhur - Peter Benjamin Privara
13:30 Russia U20 - SHL team
13:30 Bursa Antspor (W) - Bodrum (W)
14:00 Eleftheroupoli - Ermis Schimatari
14:00 Panerythraikos - Aias Evosmou
14:00 European Championships, Belgrade
14:00 Ural - Rostov
14:00 Temp-Sumz-Revda - Dynamo Vladivostok
14:00 Russian Championship, Yekaterinburg
14:30 Estrela U-23 - Benfica U-23
14:30 Famalicao U-23 - Gil Vicente U-23
14:30 Sporting U-23 - Torreense U-23
14:30 Vizela U-23 - Estoril Praia U-23
14:30 Tour de Romandie
14:30 Belgium - Chinese Taipei
14:30 WTT Youth Contender Metz
14:35 Albert Ramos Vinolas - Pavel Kotov
14:35 Aleksandar Kovacevic - Hamad Medjedovic
14:35 Saisai (W) / Wang (W) - Niculescu (W) / Parks (W)
14:40 Olmos (W) / Panova (W) - Kato (W) / Kichenok (W)
14:45 Franco Agamenone - Nicolas Moreno De Alboran
14:45 Pichler / Babic - Jecan / Walkow
14:45 UTA Arad - Otelul Galati
14:45 Elise Mertens (W) - Sloane Stephens (W)
14:45 Maria Lourdes Carle (W) - Veronika Kudermetova (W)
15:00 Qatar U-23 - Japan U-23
15:00 Ergi Kirkin - Stefanos Sakellaridis
15:00 Fakundo Mena - Daniel Dutra da Silva
15:00 Schnaitter / Wallner - Forejtek / Duda
15:00 Hyderabad - Royal Challengers Bengaluru
15:00 CSKA 2 - Chelbasket
15:00 Ohrid - Kozuv
15:00 Nadezhda (W) - Samara (W)
15:00 UMMC Yekaterinburg (W) - Nika (W)
15:00 Iceland - Australia
15:00 WTT Youth Contender Spa
15:30 Brazil U16 - Greece U16
16:00 Kadhe / Nedunchezhiyan - Kwiatkowski / Lawson
16:00 Mitchell Krueger - Andres Andrade
16:00 Oppsal - Vaalerenga
16:00 Manchester City - Manchester Utd
16:00 European Championships, Zagreb
16:00 Belarus U16 - Tajikistan U16
16:00 Denmark U16 - China U16
16:00 Jurbarkas-Karys - Kretinga
16:00 Al-Salt - Maan
16:00 Al-Fayha - Al-Tai
16:00 Daugavpils Universitate (W) - Liepaja/LSSS (W)
16:05 Alex Michelsen - Joao Fonseca
16:10 Bouzas Maneiro (W) / Jimenez Kasintseva (W) - Siegemund (W) / Krejcikova (W)
16:15 Darwin Blanch - Rafael Nadal
16:15 Fakel - Krylia Sovetov
16:15 Anna Karolina Schmiedlova (W) - Ons Jabeur (W)
16:15 Leylah-Annie Fernandez (W) - Anastasia Potapova (W)
16:30 Farjat / Bueno - Urrea / Stepanov
16:30 Villanueva / Britto - Watanabe / Yuzuki
16:30 Loko - SKA-1946
16:30 MHC Tambov - Yunison
16:30 Pakistan - New Zealand
16:30 Struzanka (W) - Astibo (W)
17:00 UNICS - Samara
17:00 Fredericia - AaB
17:00 NH Ostrava - Chodov
17:00 Motor - Chrobry Glogow
17:00 Hermannstadt - Petrolul
17:00 Cluj-Napoca - Arges Pitesti
17:00 Oradea - Voluntari
17:00 Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti
17:00 Sibiu - Athletic Constanta
17:00 Raasiku/Mistra - Polva Serviti
17:00 World Masters
17:00 Perugia - Monza
17:00 FMP Academy - Vardar
17:00 Iverioni - Gurjaani Delta
17:30 Federico Agustin Gomez - Aidan Mayo
17:30 Kirchheimer / Kodat - Harrison / Willis
17:30 Para European Championships, Madeira
17:35 Pittsburgh - Milwaukee
17:45 Dominik Koepfer - Roberto Carballes Baena
17:45 Veszprem - Aalborg
17:45 Heerenveen - PSV
18:00 Lokomotiv Kuban - Parma Perm
18:00 Djurgarden - Malmoe
18:00 Halmstad - Hammarby
18:00 Kalmar - GAIS
18:00 Norrkoeping - Elfsborg
18:00 Vasteras - Mjaellby
18:00 Germany - Austria
18:00 South Korea - Japan
18:00 Cibona - Dubrava Furnir
18:00 PSA. El Gounah
18:00 UD Leiria - Penafiel
18:00 Gjorche Petrov (W) - ZRK Skopje (W)
18:00 Spartak (W) - Gevgelija (W)
18:00 Lokomotiv K (W) - Dynamo Kazan (W)
18:00 Bulgaria - New Zealand
18:00 Iga Swiatek (W) - Wang Xiyu (W)
18:10 Cincinnati - Philadelphia
18:10 Cleveland - Boston
18:10 Minnesota - Chi White Sox
18:30 Al Riyadi Beirut - Shahrdari Gorgan
18:30 South Korea U-23 - Indonesia U-23
18:30 Akhmat - Sochi
18:30 CSKA - Spartak M
18:30 Rogle - Skelleftea
18:30 UAE - Serbia
18:45 Al Jalil - Moghayer Al Sarhan
19:00 Boyer / Whiting - Freund / Ingildsen
19:00 Cid / Kirkin - Leite / Dutra da Silva
19:00 Mura - Rogaska
19:00 France - Slovenia
19:00 Premier League
19:00 Al-Riyadh - Al Ahli Jeddah
19:00 Al-Wehda Mecca - Al-Hazem
19:00 2024 World Championships
19:00 Pays d`Aix - Saint-Raphael
19:00 ZSC Lions - Lausanne
19:00 Kriva Palanka (W) - MZT Skopje (W)
19:10 Kansas City - Toronto
19:15 Panathinaikos - Maccabi T-A
19:20 Chi Cubs - Houston
19:30 GKS Katowice - Gornik Leczna
19:30 Antwerp - Union Saint-Gilloise
19:30 Toulouse - Saran
19:35 Texas - Seattle
19:45 PSG - Barcelona
19:45 U Craiova - CFR Cluj
20:00 Real Madrid - Baskonia
20:00 Alvaro-Guillen Meza - Leonardo Aboian
20:00 Jose Pereira - Hernan Casanova
20:00 Omar Jasika - Alexander Ritschard
20:00 St Helens - Huddersfield Giants
20:00 Go Ahead Eagles - Feyenoord
20:00 Agen - Biarritz Olympique
20:00 Brighton - Manchester City
20:10 Colorado - San Diego
20:30 Krueger / Kiger - Martinez / Gomez
21:05 Washington - LA Dodgers
22:30 Joel Josef Schwaerzler - Calvin Hemery
22:30 Joel Josef Schwarzler - Calvin Hemery
22:30 Atletico Huila - Real Cartagena
23:00 Cerro Porteno - Fluminense
23:00 Cobresal - Talleres de Cordoba
23:00 Metropolitanos - Lanus
23:00 Nacional As - Racing de Montevideo
23:00 Catanduva (W) - Araraquara (W)
23:30 Patriotas Boyaca - Atl Bucaramanga
23:30 Unifacisa - Sao Paulo
23:30 Sao Jose (W) - Unimed Campinas (W)
00:00 Orlando - Cleveland
00:00 Baie-Comeau Drakkar - Cape Breton Eagles
00:00 Tampa Bay - Florida
00:00 Charlotte Checkers - Hartford Wolf Pack
00:05 NY Yankees - Oakland
00:15 Motagua - Real Sociedad Tocoa
00:30 Philadelphia - New York
00:30 NY Islanders - Carolina
01:00 Always Ready - Cesar Vallejo
01:00 Barcelona SC - Sao Paolo
01:00 Fortaleza - Boca Juniors
01:00 Palestino - Millonarios
01:00 Deportes Quindio - Envigado
01:00 Texas Stars - Manitoba Moose